Logo Tomaco

Obcinaki

OPIS

OBCINAKI TYP CHN

Zdjecie
Zdjecie

OBCINAKI TYP CM

Siła cięcia od 1.000 do 10.000 Kg.: max. szerokość cięcia 150 do 610 mm.
Dołączona gilotyna poruszana jest za pomocą cylindra tandemowego.
Noże, górny i dolny gilotyny, są zainstalowane w czterokolumnowym zespole prowadzącym z hartowanymi kolumnami i tulejami kulkowymi w celu ułatwienia ruchu o dużej prędkości. Regulowalne prowadnice podajnika utrzymują odpowiedni kąt cięcia w stosunku do osi podawanego materiału.
Powtarzalną precyzję cięcia zapewnia układ dociskanych sprężynowo płytek chwytnych materiału, uruchamiających się każdorazowo przed cięciem.

Produkt

Na zamówienie możemy wykonać większe przecinaki z dwoma lub więcej głowicami tnącymi a zarazem większą siłą cięcia. Jeżeli przecinaki są wyposażone w nasze podajniki, wykonują automatyczny proces cięcia „na wymiar”, co stanowi ważną i oszczędną alternatywę dla bardzo drogich pras.

SACM seria przecinaków specjalnego przeznaczenia (minimalna deformacja cięcia) odpowiednia do cienkich blach i lekkich taśm stopowych.

Produkt

CM seria przecinaków standardowego przeznaczenia dla taśmy o średniej grubości

Produkt

PRZECINAKI DO DRUTU TYP CHR5 I CM

Dostępne w dwóch wersjach:

– typ CHR5 – siła cięcia 500 Kg – odpowiednia cięcia do drutu i rur o maksymalnym ř 3mm
– typ CM – siła cięcia od 1000 Kg do 3000 Kg dla drutu i rur o max. ř 8mm
Jeżeli urządzenie ma dołączony podajnik (typ BX dla przecinaka CHR5 i typ P dla przecinaka CM), stanowi całkowicie samowystarczalną jednostkę podająco-tnącą z możliwością dołączenia prostowarki.

W takim przypadku samowystarczalna jednostka prostująco-podająco-tnąca jest sterowana za pomocą elektronicznego układu sterowania.

Urządzenie wystarczy wtedy zaopatrzyć jedynie w powietrze i prąd elektryczny.
Powtarzane cykle robocze jednostki można zaprogramować za pomocą elektronicznego układu sterowania

Produkt

Przykładowa linia prostująco-tnąca dla wąskiej taśmy (szerokość 2,5 mm - grubość 0,4 mm)

Produkt

PROSTY MONTAŻ

Podajniki pneumatyczne serii normal montuje się bezpośrednio do narzędzia. Potrzebne są jedynie dwie śruby montażowe. Podajnik uruchamiany może być za pomocą zaworu mechanicznego lub za pomocą zdalnego sterowania pneumatycznego czy elektrycznego.

DOKŁADNOŚĆ

Wszystkie podajniki Herrblitz wyposażone są w amortyzatory pneumatyczne, zapewniające maksymalną dokładność podawania, także przy jego dużych prędkościach. Własności tych podajników obejmują także cichą pracę oraz niskie zużycie sprężonego powietrza.

KONSTRUKCJA KOMPAKTOWA

Nie są wymagane żadne przyłącza na zewnątrz podajnika, za wyjątkiem tych dla linii sprężonego powietrza.
W przypadku korzystania z innych podajników zamontowanych na stole prasy, odległość pomiędzy matrycą a podajnikiem często powoduje gięcie taśmy roboczej, co z kolei wywołać może niedokładności w podawaniu materiału, problemy procesowe, a także uszkodzenie narzędzi. W przypadku obróbki cienkich taśm inne podajniki zamontowane na prasie nie będą mogły pracować poprawnie wskutek wyszczególnionych wyżej powodów.
Podajniki HERRBLITZ eliminują wszystkie tego typu kłopoty, ponieważ montuje się je bezpośrednio do narzędzia.
Ze względu na ich wysoce konkurencyjna cenę, ekonomicznym będzie zamontowanie po jednym podajniku na każdym narzędziu. W rzeczywistości musisz tylko zamontować podajnik do narzędzia oraz nastawić skok podawania. Potrzebujesz tylko kilku minut dla dokonania nastawy, by otrzymać automatyczne zespoły, gotowe do użycia w każdej chwili.
W ten sposób wyeliminujesz długotrwałą i często połączoną z licznymi problemami pracę przy dopasowywaniu tzw. podajników „uniwersalnych”. Prasy z podajnikami uniwersalnymi okazywały się zawsze bardzo niepewne w działaniu, a często wykazywały zupełnie nie zadowalające rezultaty.

Charakterystyka techniczna

Zdjecie

Seria Middle, typ BX-CX-DX

Zdjecie

Seria Middle, dwa cylindry pociągowe, typ SX-Z

Zdjecie

Seria ciężka, typ P-S-Z

Zdjecie
Zdjecie

Seria ciężka, dwa cylindry pociągowe, typ V-K

Zdjecie
Zdjecie

Seria Superciężka, typ TZ - trzy cylindry pociągowe

Zdjecie
Zdjecie

Seria Superciężka, typ TZF - do wąskich taśm lub drutu

Zdjecie
Zdjecie

Seria Superciężka, typ 2TV-2TK - cztery cylindry pociągow

Zdjecie
Zdjecie

Skontaktuj się z nami

Paulina Krawczyk

tel: 697 400 540

p.krawczyk@tomaco.pl

wyślij White Arrow