Znakowarki laserowe wykorzystują skupioną wiązkę światła w celu trwałego naniesienia na dany przedmiot napisu, grafiki, kodu, itp. Wysoka precyzja wiązki pozwala tworzyć dowolne, często skomplikowane elementy graficzne, oczywiście charakteryzujące się wysoką jakością i trwałością. Wśród zastosować znakowarki laserowej wyróżnić należy możliwość nanoszenia kodów kreskowych i innych specjalistycznych oznaczeń, wymagających wysokiej odporności na ścieranie i działanie czynników zewnętrznych, a także wysokiej jakości, umożliwiającej łatwe odczytanie urządzeniem skanującym. Daje to bez wątpienia przewagę nad mniej trwałymi technikami, takimi jak druk czy etykietowanie.


Klient, decydując się na wykorzystanie potencjału znakowarek laserowych, zyska przede wszystkim:

  • Wysoką dokładność i trwałość – znakowarki laserowe wyróżnia wyjątkowa precyzja i jakość, nawet przy grawerowaniu małych i skomplikowanych grafikach, sprawdzą się przy znakowaniu tabliczek znamionowych, elementów elektronicznych, podzespołów mechanicznych, w jubilerstwie i wielu innych.
  • Wysoką prędkość znakowania – znakowanie laserowe jest bez wątpienia jednym z najszybszych procesów wykonywania oznaczeń wśród wszystkich dostępnych na rynku. W związku z tym implikuje to oszczędność czasu i kosztów produkcji, przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności.
  • Urządzenie przyjazne dla środowiska – obecnie dużą uwagę przywiązuje się do środowiska naturalnego, dlatego warto podkreślić, że znakowarki laserowe nie potrzebują dodatkowych materiałów eksploatacyjnych w odróżnieniu od drukarek, czy urządzeń etykietujących. Ma to pozytywnych wpływ na nasze środowisko, poprzez zmniejszenie liczby odpadów.
  • Kompaktowość – urządzenia znakujące charakteryzuje niewielki rozmiar i waga, dlatego wyróżnia je mobilność.
  • Szeroki zakres możliwości – znakowarki laserowe przeznaczone są do grawerowania różnych materiałów. Specyfika maszyny oczywiście pozwana na dostosowanie różnych parametrów i wybór najlepszych ustawień dla danego materiału.

Oferujemy pięć typów urządzeń:

1. Znakowarka laserowa światłowodowa 20W/30W/50W

Jest polecana przede wszystkim do znakowania metali i tworzyw sztucznych. Umożliwia znakowanie kodów kreskowych, numerów seryjnych, kodów QR, danych osobowych, grafik itp.

Wersja stacjonarna / Wersja mobilna

2. Znakowarka światłowodowa MOPA 20W/30W/50W

Innowacyjne urządzenie wyposażone we wzmacniacz optyczny. W związku z tym, możliwe jest zwiększenie mocy wyjściowej. Interesujący jest fakt, że znakowarka umożliwia uzyskanie kolorów na stali nierdzewnej, chromie, tytanie i innych materiałach metalowych, co w rezultacie zwiększa możliwości wykorzystania maszyny.

Wersja stacjonarna / Wersja mobilna

3. Dynamiczny laser CO2 3D z dużym polem roboczym 100W

Znakowarka laserowe CO2 są wyposażona w duży obszar roboczy, umożliwiający grawerowanie większych grafik, niż w przypadku znakowarek fiber. Urządzenie nadaje się do grawerowania i cięcia laserowego skóry, tkanin, papieru, gumy, PCV, drewna, szkła, plastiku itp. Maszyna doskonale nadaje się do masowej produkcji przemysłowej, z uwagi na prędkość grawerowania do 5000 mm/s.  Poza grawerowaniem, parametry maszyny pozwalają na rzeźbienie, wiercenie czy cięcie materiału.

Wersja stacjonarna

4. Znakowarka laserowa CO2 30W

Znakowarki laserowe CO2 najlepiej sprawdzą się podczas znakowania i cięcia drewna, szkła, materiałów skórzanych, itp. Maszyna może osiągnąć prędkość do 5000 mm/s.

5. Znakowarka UV 3W/5W

Znakowarki laserowe UV to specjalistyczne urządzenia do znakowania drobnych i delikatnych elementów z tworzyw sztucznych, oraz ablacji cienkich warstw.

Wersja stacjonarna / Wersja mobilna

Ponadto znakowarkę światłowodową (MOPA) oraz UV można wyposażyć w głowicę obrotową.

Michał Babiński
Tel. 695 625 638
m.babinski@tomaco.pl