Spawarki laserowe mogą bez wątpienia zastąpić tradycyjne urządzenia spawające. To maszyny niezwykle innowacyjne i przyszłościowe, choć jeszcze niespopularyzowane. Poprzez wytworzenie skoncentrowanej wiązki światła, charakteryzującej się dużą gęstością możliwe jest spawanie materiałów o różnych kształtach i grubości. Spawanie laserowe może odbywać się z wykorzystaniem drutu spawalniczego (spoiwa) lub bez. Proces spawania z wykorzystaniem oferowanych urządzeń choć wydaje się skomplikowany, nie wymaga wieloletniego doświadczenia w spawalnictwie i specjalistycznych umiejętności. Szkolenie przeprowadzone przez naszych specjalistów bez wątpienia umożliwi właściwą obsługę urządzenia i wysoką jakość uzyskiwanych spawów.


Spawalnictwo laserowe ma wiele zalet, spośród których najistotniejsze z punktu widzenia Klienta to:
• możliwość spawania różnych materiałów,
• znacznie mniejszy wpływ ciepła w przeciwieństwie do innych technologii,
• prędkość spawania,
• wygląd spoiny – nie wymaga czyszczenia/obróbki po spawaniu.


Co zyskuje Klient?

• Możliwość dostosowania parametrów spawania – urządzenie umożliwia manipulację takimi parametrami jak: częstotliwość modulacji impulsu (Hz), czas narastania (ms), współczynnik wypełnienia impulsu (%), prędkość obrotowa „wobble” (Hz), moc lasera (V), szerokość spoiny (mm).
• Oszczędność kosztów i czasu:
– łatwość obsługi sprawia, że operator nie potrzebuje uprawnień spawalniczych, czy specjalistycznych, kosztownych szkoleń – w rezultacie wystarczą zdolności manualne i szkolenie z obsługi maszyny przeprowadzone przez naszych techników,
– prędkość spawania jest 2-10 razy większa w przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn spawalniczych,
– zużycie mniejszej ilości materiału, przy zachowaniu wytrzymałości,
– maszyna jest wysoce precyzyjna, dlatego łatwo uzyskać powtarzalność spawów.
• Specjalistyczne dysze – ułatwiają proces spawania, w związku z tym urządzenie wyposażone jest w dysze do spawania: płaskiego, narożników wewnętrznych oraz narożników zewnętrznych.
• Redukcję zniekształceń – oddziaływanie skupionej energii wyłącznie na małym obszarze minimalizuje ryzyko odkształceń obrabianego detalu.

Gdzie sprawdzi się ręczna spawarka laserowa?
Urządzenia mają szeroki zakres zastosowań – od przemysłu motoryzacyjnego, przez sektor medyczny, elektroniczny, lotniczy, produkcję mebli, zlewozmywaków, po jubilerstwo i wiele innych.

Oferowane przez nas spawarki dostępne są w dwóch wariantach mocy: 1000W / 1500W

Michał Babiński
Tel. 695 625 638
m.babinski@tomaco.pl