Spawarka laserowa

Spawarki laserowe

Spawarki laserowe mogą bez wątpienia zastąpić tradycyjne urządzenia spawające. To maszyny niezwykle innowacyjne i przyszłościowe, choć jeszcze niespopularyzowane. Poprzez wytworzenie skoncentrowanej wiązki światła, charakteryzującej się dużą gęstością możliwe jest spawanie materiałów o różnych kształtach i grubości. Spawanie laserowe może odbywać się z wykorzystaniem drutu spawalniczego (spoiwa) lub bez. Proces spawania z wykorzystaniem oferowanych urządzeń choć wydaje się skomplikowany, nie wymaga wieloletniego doświadczenia w spawalnictwie i specjalistycznych umiejętności. Szkolenie przeprowadzone przez naszych specjalistów bez wątpienia umożliwi właściwą obsługę urządzenia i wysoką jakość uzyskiwanych spawów.

Spawarki laserowe mają wiele zalet, spośród których najistotniejsze z punktu widzenia Klienta to:

 • możliwość łączenia różnych materiałów,
 • znacznie mniejszy wpływ ciepła w przeciwieństwie do innych technologii,
 • prędkość,
 • wygląd spoiny – nie wymaga czyszczenia/obróbki

Co zyskuje Klient decydując się na zakup spawarki laserowej?

 • Możliwość dostosowania parametrów spawania – urządzenie umożliwia manipulację takimi parametrami jak: częstotliwość modulacji impulsu (Hz), czas narastania (ms), współczynnik wypełnienia impulsu (%), prędkość obrotowa „wobble” (Hz), moc lasera (V), szerokość spoiny (mm).
 • Oszczędność kosztów i czasu:
  – łatwość obsługi sprawia, że operator nie potrzebuje uprawnień spawalniczych, czy specjalistycznych, kosztownych szkoleń – w rezultacie wystarczą zdolności manualne i szkolenie z obsługi maszyny przeprowadzone przez naszych techników,
  – prędkość spawania jest 2-10 razy większa w przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn spawalniczych,
  – zużycie mniejszej ilości materiału, przy zachowaniu wytrzymałości,
  – maszyna jest wysoce precyzyjna, dlatego łatwo uzyskać powtarzalność spawów.
 • Specjalistyczne dysze – ułatwiają proces spawania, w związku z tym urządzenie wyposażone jest w dysze do spawania: płaskiego, narożników wewnętrznych oraz narożników zewnętrznych.
 • Redukcję zniekształceń – oddziaływanie skupionej energii wyłącznie na małym obszarze minimalizuje ryzyko odkształceń obrabianego detalu.

Gdzie sprawdzi się ręczna spawarka laserowa?

Urządzenia mają szeroki zakres zastosowań – od przemysłu motoryzacyjnego, przez sektor medyczny, elektroniczny, lotniczy, produkcję mebli, zlewozmywaków, po jubilerstwo i wiele innych.

Oferowane przez nas spawarki charakteryzuje moc do 2000W

Maciej Pokora
Tel. 695 700 201
maciej.pokora@tomaco.pl

Szanowni Państwo!
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie możliwością prezentacji spawarki laserowej 1500W (w siedzibie Państwa firmy lub u nas), bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się na dogodny termin.
695 700 201