Prasa hydrauliczna 80t już u naszego Klienta

Możemy pochwalić się kolejną zainstalowaną prasą hydrauliczną i zadowolonym Klientem!

Prasa hydrauliczna 80t została uruchomiona w przedsiębiorstwie, o stosunkowo niszowym profilu działalności. Klienta początkowo interesowała prasa 100t. Jednak po analizie potrzeb oraz specyfiki produkowanego wyrobu, nasz specjalista zaproponował bramową prasę hydrauliczną o nacisku 80t. Z uwagi na konieczność przeprowadzania procesu produkcyjnego w sposób płynny, taki wybór okazał się najtrafniejszy.

Prasa hydrauliczna naszego Klienta posiada specjalnie zaprojektowane narzędzia pod konkretny wyrób. Umożliwia to wykonanie na maszynie procesu głębokiego tłoczenia i osiągnięcie zadowalających efektów. Aby dodatkowo usprawnić cały proces, prasa wyposażona jest w wyrzutnik w suwaku (co niewątpliwie ułatwia szybkie wyjęcie gotowego wyrobu), oraz w poduszkę hydrauliczną.

Prasa hydrauliczna – proces głębokiego tłoczenia

W procesie głębokiego tłoczenia, możemy zaobserwować duże narażenie materiału na utratę spójności, pofałdowanie, czy zbyt duże pocienienie. W rezultacie dużą wagę przywiązuje się do precyzyjności maszyny oraz odpowiedniej jakości i precyzji narzędzi. Bez wątpienia pozwala to zminimalizować ryzyko powstania defektów. Ważne jest również całościowe spojrzenie na proces produkcyjny i oczekiwania względem wyrobu gotowego.


Życzymy zadowolenia z zakupionej maszyny i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem prasy hydraulicznej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasz doradca techniczny – Michał udzieli wyczerpujących informacji.
m.babinski@tomaco.pl, tel. 695 625 638